FAQ - najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy rodzice muszą płacić za wstęp do FIGLARIUM?

Zasadniczo rodzice nie płacą za bilet. Rodzice dokonują opłaty tylko za pobyt dzieci.

Jednak  rodzic/opiekun, który chce przebywać bez dzieci na terenie FIGLARIUM - musi zapłacić pełną stawkę zgodnie z cennikiem opłat indywidualnych.

2. Czy mogę pozostawić dziecko pod indywidualną opieką FIGLARIUM na czas zrobienia zakupów?

Można pozostawić w Centrum dziecko już od 5-tego roku życia. W każdym przypadku wymagana jest obecność rodzica na terenie C.H. Marywilska 44 i dostępność telefoniczna w razie nieprzewidzianych okoliczności. Jest to usługa dodatkowo płatna. O chęci skorzystania z usługi należy powiadomić mailowo Figlarium z dwudniowym wyprzedzeniem. 

3. Jak długo trwa zabawa urodzinowa?

Urodziny trwają 2 godziny od ustalonego momentu rozpoczęcia imprezy:

1 godz. 40 min wynajęcie stołu + dodatkowe 20 min. zabawy na terenie FIGLARIUM. Jeżeli jest taka możliwość i nie ma  potrzeby przygotowania stołu do kolejnych urodzin wówczas dostęp do stołu urodzinowego zapewniamy przez pełne 2h.

4. Czy konieczne jest wynajęcie sali urodzinowej aby zorganizować urodziny?

W naszym centrum zorganizowaliśmy otwartą przestrzeń specjalnie pod kątem organizacji urodzin. Rezerwujemy tylko stół urodzinowy na wyłączność. Zrezygnowaliśmy z budowy osobnych pomieszczeń, aby dzieci w każdej chwili mogły obserwować salę i bawiących się kolegów. Czas rezerwacji stołu podczas urodzin to 1 godz. 40 min, przy czym dzieci mogą pozostać w Centrum łącznie do 2 godzin. Jeżeli jest taka możliwość i nie ma  potrzeby przygotowania stołu do kolejnych urodzin wówczas dostęp do stołu urodzinowego zapewniamy przez pełne 2h.

6. Czy na urodziny dziecka mogę wnieść własny tort?

FIGLARIUM ma charakter instytucji żywienia zbiorowego i przestrzegamy wymagań Sanepidu. Dlatego nie można do Centrum wnosić, spożywać i częstować gości wypiekami z innego źródła niż FIGLARIUM .

7. Czy przebywanie dzieci na najwyższym poziomie konstrukcji jest bezpieczne?

Konstrukcja FIGLARIUM wykonana zgodnie z wymogami polskiej i europejskiej normy bezpieczeństwa - PN-EN 1176, a jej zabezpieczenia sprawdzane są codziennie.

8. Czy można zamiast zdejmowania butów użyć ochraniaczy?

Sala wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i dokładamy wszelkich starań, aby każdy gość czuł się bezpiecznie i komfortowo. Wykładziny zawierają jony srebra, które mają działanie bakteriostatyczne. Pragniemy utrzymać jak największy stopień higieny. Z doświadczenia wiemy, że ochraniacze na butach nie zapewniają pełniej ochrony. Dlatego też nie przewidujemy używania ochraniaczy w strefie zabawy. Dopuszczamy korzystanie z ochraniaczy tylko na terenie strefy wypoczynku dla rodziców.

9. Co zrobić, jeśli nie mam skarpetek, mam gołe nogi?

Na recepcji dostępne są skarpetki w korzystnej cenie, można je u nas zakupić.

10. Czy rodzice mogą przebywać z dzieckiem na konstrukcji zabawowej?

Ze względu na bezpieczeństwo bawiących się dzieci i uwarunkowania techniczne konstrukcji zabawowej, dorośli mogą przebywać tylko na poziomie „0" konstrukcji.  Wyższe poziomy dostępne są dla dzieci od 6 r.ż. a poziom trudności ich pokonywania jest tak dobrany aby dziecko poradziło sobie bez pomocy dorosłego.