top of page

FAQ - najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy rodzice muszą płacić za wstęp do FIGLARIUM?

Zasadniczo rodzice nie płacą za bilet. Rodzice dokonują opłaty tylko za pobyt dzieci.

Jednak  rodzic/opiekun, który chce przebywać BEZ dzieci na terenie FIGLARIUM - musi zapłacić pełną stawkę zgodnie z cennikiem opłat indywidualnych.

 

2. Czy można zamiast zdejmowania butów użyć ochraniaczy?

Sala wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i dokładamy wszelkich starań, aby każdy gość czuł się bezpiecznie i komfortowo. Wykładziny pokryte są jonami srebra o działaniu bakteriostatycznym (ograniczającym rozwój bakterii). Pragniemy utrzymać jak największy stopień higieny. Z doświadczenia wiemy, że ochraniacze na butach nie zapewniają pełniej ochrony. Dlatego też nie przewidujemy używania ochraniaczy na sali zabaw. Wstęp na salę możliwy jest wyłącznie w czystych skarpetkach.

3. Co zrobić, jeśli nie mam skarpetek, mam gołe nogi?

Posiadamy w sprzedaży skarpetki, które awaryjnie można u nas zakupić. Zdarza się jednak, że brakuje właściwego rozmiaru. Wtedy pozostaje zakup "przewymiarowanych" lub zakup w innym miejscu w Galerii/Centrum Targowym. 

 

4. Czy na sali zabaw mogę spożywać produkty zakupione poza FIGLARIUM?

​W FIGLARIUM można spożywać tylko produkty zakupione w kawiarence mieszczącej się na terenie sali zabaw. Dzięki przychodom z kawiarenki bilety wstępu mogą być tańsze.
W kawiarence można zakupić wodę, soki, napoje, kawę, herbatę, ciastka, słodycze przekąski zimne i ciepłe (hot-dogi, tosty).

 

​5. Czy dzieci niepełnosprawne mogą korzystać z atrakcji sali zabaw?

a. Konstrukcja sprawnościowo-ruchowa nie posiada ułatwień dla osób niepełnosprawnych, stąd też pokonanie wielu z jej przeszkód może stanowić zbyt duże wyzwanie dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dla zachowania bezpieczeństwa, osoba niepełnosprawna powinna korzystać wyłącznie z poziomu „0” konstrukcji i być pod ciągłym nadzorem rodzica lub opiekuna, z którym odwiedziła salę zabaw.

b. Konstrukcja sprawnościowo-ruchowa nie jest przeznaczona w żadnej części do użytkowania przez osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim.

 

​6. Czy przebywanie dzieci na najwyższym poziomie konstrukcji jest bezpieczne?

Konstrukcję w FIGLARIUM wykonano zgodnie z wymogami polskiej i europejskiej normy bezpieczeństwa - PN-EN 1176, a jej zabezpieczenia są codziennie sprawdzane. Corocznie konstrukcja przechodzi generalny przegląd wykonywany przez producenta lub niezależnego audytora.

 

7. Czy rodzice mogą przebywać z dzieckiem na konstrukcji sprawnościowo-ruchowej?

Ze względu na bezpieczeństwo bawiących się dzieci i uwarunkowania techniczne konstrukcji, dorośli mogą przebywać tylko na poziomie „0".  Wyższe poziomy dostępne są dla dzieci od 6 r.ż. a poziom trudności ich pokonywania jest tak dobrany aby dziecko poradziło sobie bez pomocy dorosłego.

 

8. Jak długo trwa zabawa urodzinowa?

Urodziny trwają 2 godziny od ustalonego momentu rozpoczęcia imprezy, zaznaczamy jednak, że w przypadku następujących po sobie urodzin, stół możemy zacząć porządkować już na 15 min. przed jej zakończeniem. Oczywiście goście urodzinowi korzystają z atrakcji sali przez pełne 2 godziny. W niektórych sytuacjach istnieje możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie, dodatkowej godziny zabawy jednak bez rezerwacji stołu urodzinowego.
Aby nie wprowadzać chaosu, Rodziców organizujących przyjęcie urodzinowe zapraszamy nie wcześniej niż 15 min. przed rozpoczęciem imprezy, a ich gości nie wcześniej niż 5 min przed rozpoczęciem imprezy. Dlaczego właśnie tak?
Mamy bardzo dużą salę, ale staramy się nie organizować jednorazowo więcej niż 1 imprezy urodzinowej w danym czasie, choć zastrzegamy sobie taką możliwość. Chcemy być profesjonalni więc zależy nam aby przychodzący goście widzieli już odświętnie udekorowany stół, a nie sprzątający go dopiero Zespół, po poprzedniej imprezie. Stąd konieczność określenia powyższych ram czasowych. 

9. Czy konieczne jest wynajęcie sali urodzinowej aby zorganizować urodziny?

W FIGLARIUM zorganizowaliśmy otwartą przestrzeń pod kątem organizacji urodzin. Rezerwujemy tylko stół urodzinowy i jego serwis w specjalnie przygotowanej strefie. Zrezygnowaliśmy z budowy osobnych pomieszczeń, aby dzieci w każdej chwili mogły obserwować salę i bawiących się kolegów, a rodzice kontrolować bawiące się dzieci. W większości oferowanych pakietów urodzinowych gwarantujemy miejsca siedzące dla rodziców zaproszonych dzieci, ulokowane w atrakcyjnych miejscach sali.

10. Czy na urodziny dziecka mogę wnieść własny tort?

FIGLARIUM ma charakter instytucji żywienia zbiorowego. Przestrzegamy wymagań Sanepidu, dlatego też nie można do sali wnosić, spożywać i częstować gości wypiekami z innego źródła niż FIGLARIUM. Na urodziny można wnieść dodatkowo tylko owoce. Możliwe jest także zamówienie poczęstunku dla rodziców (na min. 3 dni wcześniej) oraz zakup kawy i herbaty w preferencyjnej (urodzinowej) cenie.

bottom of page